Seyahat

İnsanlar neden otostop seyahatini seçerler?

İnsanlar neden otostop seyahatini seçerler?
Peki, insanlar neden otostop çeker sorusunu soracak olursanız, alacağınız net cevap kesinlikle her zaman şu olabilir; otostop ile seyahatte genç yaş gruplarının ekonomik seyahati her zaman benimsemiş olan Seyyah-Gezgin ve üniversitede okuyan genç nesillerdir.

Bu genç okuyan yaş grupları genelde öğrencilik hayatında kısıtlı okul bütçelerinden tasarruf edebilmek ve yaş itibari ile macera yaşamak veya otostopla seyahati bir alışılmış yaşam biçimi olarak tercih ederler ki bunun özünde her zaman ekonomik; hatta ücretsiz seyahat edebilmek yatmaktadır. Ama otostop uzun yollarda bekleme yapılarak veya yürüyerek mesafe alınarak yapılan bir tercih olduğu için genelde yürümek her zaman ön planda olmalıdır.

Sadece genç okuyan öğrenci kesimi veya seyyah-gezginler mi otostop ile seyahat eder sorusuna yanıt istiyorsanız o zaman cevabım ise bu konuda kesinlikle hayır olacaktır. Neden hayır kelimesini dediğinizi buradan duyar gibiyim. Pekâlâ, o halde işin özünde seyahat etmek eylemi olduğuna göre ekonomik seyahat türü olan ücretsiz ulaşım için herkes mutlaka otostop çekmeyi isteyebilir, kısıtlı bütçesini elinde para harcamadan gayet elinde tutabilir.