Seyahat

En Çok Turist Alan Şehirler

En çok turist alan şehirlerin aynı zamanda en çok bilinen ve tahmin etmesi kolay şehirler olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Belki de ismini ilk kez duyacağınız şehirlerin yıllık ziyaretçi sayıları büyük ihtimalle yaşadığınız şehrin (İstanbul’u hariç tutarak) nüfusundan birkaç kat fazla. Yurt dışı seyahatinizi planlamadan önce bu listeyi kontrol etmenizde fayda var.

Dünyanın En Güzel Heykellerini Görebileceğiniz Yerler

Dünyanın neresine gidecek olursak olalım tatil planını yaparken bir günü mutlaka müze gezmeye ayırıyoruz. Müze denince akla gelen ilk şeylerden biri de tabii ki heykeller. Michelangelo, Bellini ve Rodin gibi büyük sanatçıların hayat verdiği eserler her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Öyle ki tatilciler bazen tek bir heykeli görebilmek için saatlerce yol gitmeyi veya müze girişlerinde sırada beklemeyi göze alabiliyorlar.

Dünyanın En Renkli Festivali Holi

Renklerin festivali olarak da bilinen Holi Festivali, artık anavatanı olan Hindistan’dan taştı ve neredeyse tüm dünyada kutlanır hale geldi. Holi, çoğu Hint festivallerinden farklı olarak sadece dini bir temel üzerine kurulmamış. İlk gününde iyiliğin kötülüğe karşı zaferini kutlanırken; ikinci günü ise kışın bitişi, baharın gelişi ve sevgiyi yüceltme amacı taşır.

Work And Travel Yapmak İçin 4 Sebep

Work and Travel, ABD hükümeti tarafından organize edilen ve sadece üniversite öğrencilerinin yararlanabildiği dünyanın en büyük kültürel değişim programıdır. Work and Travel öğrencilere minimum maliyetle ABD’de sezonluk ve vasıf gerektirmeyen işlerde çalışma ve seyahat etme, aynı zamanda ABD’nin yaşam tarzı ve kültürünü yakından görme ve İngilizcelerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

Otostop İle Seyahatin Püf Noktaları

Otostopla seyahat etmeye karar verdi iseniz bunun püf noktalarını mutlaka kesinlikle bilmenizde fayda vardır.

Düzce Konuralp Müzesi

Düzce Merkez Konuralp Mahallesi, Antik Roma kenti olan “Prusias Ad Hypium” üzerine kurulmuştur. Antik kente ait eserlerin korunmasını sağlamak ve sergilemek amacıyla 1977 yılında inşaatına başlanan müze binası 1992 yılında tamamlanmıştır.

Abant Gölü Tabiat Parkı - Bolu

Abant Gölü, Bolu'nun 34 km. güneybatısında Abant Dağları üzerinde tabii bir göldür. Yılın her ayında büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Abant, hem günübirlik gezip görmek hem de konaklamak amacıyla gelinen çok popüler bir tatil merkezimizidir.

Akçakoca - Düzce

1950’li yıllarda deniz ve karavan turizmi ile ülkemizde ilk turizm hareketinin başladığı Düzce’nin denize kıyısı Akçakoca; Denizi, kumu, Balıkçı Barınağı, her mevsimin özelliğine göre balık çeşitleri, gün batımı, sivil ve dini mimarisi, dağ çileği, kestane balı, fındığı, kilometrelerce uzanan plajları ve şifalı kumu, yemyeşil bitki dokusu, piknik ve mesire alanları, tarihi anıt ağaçları, tarihi Ceneviz Kalesi, mağarası, şelaleleri, ve yöresel ağız tatları ile yerli ve yabancı turistler için dikkat çekicidir.

Zonguldak Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz bölgemizin en önemli kentlerinden biri, daha doğrusu bir liman kentidir. Ama, sanırım sizlerin de aklına geldiği gibi, Zonguldak denilince benim aklıma hemen kömür ve kömür ocakları geliyor. Burada, gerçekten kömür madenleri ünlü ve zaten buranın insanı da, mutlaka bir şekilde, bu kömür madenleriyle bağlantılı bir yaşam sürmüş veya halen sürdürmekte. Sisli ama şirin bir şehir, bunların yanında, kışın bol yağmurlu, havası kömürlü.

İnsanlar neden otostop seyahatini seçerler?

Peki, insanlar neden otostop çeker sorusunu soracak olursanız, alacağınız net cevap kesinlikle her zaman şu olabilir; otostop ile seyahatte genç yaş gruplarının ekonomik seyahati her zaman benimsemiş olan Seyyah-Gezgin ve üniversitede okuyan genç nesillerdir.

Kimler Otostop Riski Taşır?

Son olarak gelelim kimler otostop ile risk taşımaktadır?

Zonguldak Cehennemağzı Mağaraları

Karadeniz Ereğli, sadece tarihi M.Ö. 2500 yıllarına uzanan çok eski bir kent değildir; Ereğli, aynı zamanda, Anadolu uygarlıklarının, binlerce yıla yayılan bir kesişme noktasıdadır da. O kadar ki, Yunan mitolojisinin en çarpıcı olaylarının yaşandığı kentler arasında Ereğli'de vardır.

Kışın Kamp Yapmanın Zorlukları Nelerdir ?

Karda kamp yapmanın zevkini çıkarmak için doğru çadır seçimi önemlidir ama yeterli değildir. Doğru alan seçimi ve hazırlıklardaki küçük detaylar büyük önem taşır. Birkaç başlık ile derlemeye çalıştım, faydası olacaktır.

Marka, Şehir ve Düzce

Bugün, kullandığımız ürünlerden aldığımız hizmetlere kadar her şeyin bir markası var. Cebinizde ki telefonun, giydiğiniz ayakkabının, kullandığınız arabanın markalarını düşünün. Günlük yaşantımızda ister istemez binlerce markayla haşır neşir oluyoruz. Peki, sizce bir kent “marka” olabilir mi?