Teknoloji

WhatsApp O Özelliği Değiştirdi

WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıma soktuğu "atılan mesajı silme" özelliğinde önemli bir değişikliğe gitti. Kullanıcılarını yakından ilgilendiren haberde yeni algoritma ile bu özelliğin çalışma prensibi değişti.

Dünyanın En Pahalı Fotoğraf Makinası

1923 yılında prototip olarak üretilen Leica marka bir fotoğraf makinesi, Viyana'daki müzayedede 2.4 milyon euroluk rekor fiyata satıldı.

İnstagram Eskiye Dönüyor

Sosyal medyada Snapchat ve Facebook'a ciddi bir alternatif olarak hem markaları hem de kullanıcıların büyük önem verdiği Instagram'ı bugün açanlar çok kullanılan bir özelliğin rafa kaldırıldığını gördü. Bundan böyle Instagram'ın hikayeler bölümünde GIF'ler kullanılmayacak.

Download İsteklerini Manipüle Etti İddiası

Türk Telekom , VLC, WinRar, Skype, 7-Zip, Opera veya CCleaner yüklemek isteyen yüzlerce Internet kullanıcılarının Download’larını yönlendirerek Spyware (zararlı yazılım) bulaştırdı. Bu iddia, Kanadalı Citizen Lab tarafından ortaya atıldı.

Android.Triada.23 Trojan’ına Dikkat

Çin kökenli yaklaşık 40 üründe Trojan tespit edildi. Sıfır telefonlarda kurulu olan Trojan tehditti saçan bu telefonlara gelin yakından bakalım.

Microsoft’tan konuşma tanımlama devrimi!

Microsoft konuşma tanımlama hata oranı konusunda yaptığı çalışmaların meyvesini almışa benziyor. Şirket, elde ettiği düşük hata oranlarıyla rakiplerine meydan okuyor.

Teknoloji Çağında Çocuk Olmak

Geçmişe yolculuk yapmak, çocukların günümüzde karşılaştıkları sorunlara ışık tutmak ve anlamak adına yapılabilecek faydalı bir etkinlik. Her bireyin kendi çocukluğuna dair hatırladığı ve o dönemde zamanın nasıl olduğu ve geçtiğine dair bir takım düşünceleri vardır.

E-Devlet’ten Yeni Hizmet Miras Sorgulama

Haftalardır milyonlarca kişinin E-devlete akın ederek, sistemin çökmesine sebep olduğu soy ağacı sorgulama ve sefer görev emri uygulamalarının ardından miras sorgulama yani yakınlarından miras kalıp kalmadığını da e-devlet üzerinden sorgulayalayabileceğiiz hizmet devreye girdi.

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Son dönemde gündemde olan telefon dinlemeleri ve kayda alınanların paylaşımı ile birlikte dinlemeler birçok insanın korkulu rüyası olmuştur. Bu haberlerle birlikte telefonunun dinlenip dinlenmediğini merak eden birçok insan vardır.

iPhone'larda Ram Temizleme

Apple’ın iOS işletim sistemi akıllı telefonları olan iPhone akıllı telefonlarının Android serisi akıllı telefonlardan en büyük eksiklikleri uygulama ön belleklerinin kolay kolay silinemiyor olması.

Bilişim Nedir?

Bilişim, bir anlamda “paylaşmak” demektir. Bilgisayar ve yazılımların insanların ihtiyaçlarına göre düzenlendiği uçsuz bucaksız bir platformdur.

İyi Gelecek, İyi Stajla Başlar

Üniversite yıllarında ki staj döneminin, geleceği ve kariyeri şekillendirmek adına geçirilen en önemli zamanlar olduğunu düşünürüm. Peki neden? Henüz öğrenciyken kariyerinizi planlandığınız alanda geçirmiş olduğunuz iyi bir staj dönemi, iş yaşantınızın geleceğine yön veren en önemli unsurlardan biridir de ondan.

E-Ticarette Kadın Faktörü

Kadınların, internetten alışverişi ne kadar sevdiği, erkeklere oranla çok daha hızlı benimsediği ve yine tüketici olarak daha fazla rol aldığı bugüne kadar çok konuşuldu. Ancak düne kadar müşteri olarak gündeme gelen kadınlar, bugün e-ticaret girişimcilik öyküleriyle de sektörde çokça konuşulmayı hak eder duruma geldiler…

Google TV

Bundan çok değil, bir 10 sene önce denilseydi ki; “internetle artık her şey yapılabilecek”, gülerdik herhalde veya “ya daha çok var o günlere” mi derdik yoksa.

Google Kapanırsa Ne Olacak?

Bu haftaki yazım biraz sitem dolu, ama sitemim kime buna hala karar vermedim nedense. Ama şunu çok iyi biliyorum ki, artık bir şeyler değişmek zorunda sanki.

Devir Sosyal Medya Devri

İnternet, insanoğlunun tam olarak anlamadan inşa ettiği az şeyden birisidir. Aslında sosyal medya da tam olarak böyle birşey. İnsanların tam olarak anlamadan inşaa ettikleri ve hayatlarının her alanında yer etmesi muazzam ama bir o kadar da akıl almaz bir durum.